Alante Tervisepood

  

Eesti English Русский
Menüü

          Back on Track
         
tooted aitavad:

  • leevendada valusid;
  • ravida põletikukoldeid;
  • taastada liigeste painduvust;
  • alandada paistetust;
  • liigest toestada ja vähendada lihaspingeid;
  • sportlastel taastuda ja parandada sooritusvõimet.
        
Otsi

 

Sisestused puuduvad

 


Biobalanss - Stimul-palsam (nahaprobleemid)

E-pood > MIRRA TOOTED >Biobalanss - Stimul-palsam (nahaprobleemid)

Selle unikaalse palsami peamised funktsioonid on lokaalse immuniteedi korrastamine, antistressoorse potentsiaali aktiveerimine ja naha kaitsefunktsioonide taastamine.

Purgis 50 ml

Koostis:

Emulsioonkompleks, vesi, viinamarjaõli, punase päevakübara, raudrohu, nõgese ja lagritsa ekstraktid, tsingi biokompleks, lavendli, teepuu, monarda, küpressi, mürri eeterlikud õlid, β-karotiin, antihüpoksant.
 
Kasutamine:
  • Määrida puhtale nahale hommikul ja õhtul.
  • Kõikvõimalikud nahaprobleemid, ekseemid, neurodermiit jms kõrvalekalded.
  • Palsam pole siiski mõeldud igapäevaseks kasutamiseks, kuna immuunsüsteemi ei tohi lõpmatuseni stimuleerida, kuid see võib muutuda Teie „päästerõngaks“ nahaprobleemide korral ning ka näiteks sõitudel läbi mitme ajavööndi, või puhkuse korral teistes klimaatilistes tingimustes, 

Aaloe mahla polüsahhariidid, mis on oma struktuurilt sarnased bakteriraku seinaga, aktiveerivad makrofaagide fagotsütaarset ja sekretoorset aktiivsust (Langerhansi rakkude seintel asuvad retseptorid bakteriseina polüsah-hariidide „äratundmiseks“). Lisaks sellele kaitsevad aaloe polüsahhariidid kompleksis beetakarotiini ja Q10 kofermendi struktuurse analoogi antioksüdandi-antihüpoksandi epofeeniga naharakke vabade radikaalide lammutava toime eest, millised moodustuvad muuhulgas makrofaagide aktivatsioonil. Langerhansi rakkude stimulatsioon kutsub esile kollageeni uuenemise, kuna makrofaagid töötavad välja fermente kollagenaas ja elastaas, mis lammutavad „vana“ kollageeni ning sünteesivad selle asemele uue. Lisaks sellele eraldavad makrofaagid kasvufaktorit, mis ergutab rakkude jagunemist, st epidermise uuenemist. Tulemuseks on naha struktuuri parenemine, kortsude silenemine ja nahk omandab särava ning värske välimuse.

Immunonostimuleerivad omadused on ka polüsahhariid arabinogalaktaanil, mida leidub punases päevakübaras. Arabinogalaktaan aktiveerib makrofaage (inimese makrofaagide kultuuris täheldatakse interleukiinide 1,6 ja 10 kontsen-tratsiooni olulist suurenemist) ja tugevdab T-lümfotsüütide (killerite) aktiivsust. Punase päevakübara ekstrakti peetakse käesoleval ajal üheks kõige populaarsemaks sügis-talvise perioodi ravivahendiks. Juba Põhja-Ameerika indiaanlased kasutasid seda taime külmetushaiguste raviks. On viidud läbi ekstrakti kliinilised katsetused, milles osales 80 külmetustunnustega naist. Ekstrakti kasutanutel kestis haigus keskmiselt 6 päeva, kontrollgrupis seevastu 9 päeva. Päevakübarat tarvitanutel kulges haigus kergemini ja haiguse sümptomid olid vähem väljendunud. Käesoleval ajal on kliiniliste jälgimiste tulemusena täheldatud, et päevakübara ekstrakt kergendab oluliselt külmetushaiguste kulgu ja lühendab selle kestust.

Leusea juur (marali juur) on igivana Siberi rahvaste vahend „14 haiguse raviks“, mille avastas 1879. a. etnograaf T.Potanin. Avastati, et mägihirved (maralid) kaevasid välja leusea juuri ja sõid neid näljaaja ja haiguste korral, ning ka enne „paaritumislahinguid“ kui jõuduandvat sööta. Leusea bioloogiliselt aktiivsed ained avaldavad ergutavat toimet kesknärvisüsteemile. Marali juurest saadud ravivahendeid kasutatakse füüsilise ja vaimse üleväsimuse, alanenud töövõime ja impotentsuse korral.

Viinamarja seemnete õli (viinamarja õli) sisaldub palsamis mitte ainult emulsioonikompleksis, vaid ka iseseisva koostisosana. Tal on väga huvitav koostis. Õli sisaldab suurel hulgal poolküllastumatuid rasvhappeid : ainuüksi linoolhapet umbes 70 %! Neist õlidest sünteesitakse prostaglandiine, mis juhivad nahas kulgevaid põletikulisi reaktsioone. Ilmnes, et linoolhappest (18 süsiniku aatomit ja 2 topeltsidet) saadud prostaglandiinid suruvad maha põletikulisi reaktsioone, alandavad vererõhku ja blokeerivad aterosklerootiliste naastude teket. Sellele lisaks on linoolhape epidermise barjäärse struktuuri tähtis koostisosa; tema vaegsisaldus avaldub naha kuivuses ja ketendamises (barjäärse funktsiooni häirumise tunnus) ning põletikuliste protsesside tekkes. Seega osutub viinamarja õli tähtsaks immunomoduleeriva ravi koostisosaks. Poolküllastumatud rasvhap-ped mitte ainult ei vähenda Langerhansi rakkude stimuleerimisega kaasnevat põletikulise reaktsiooni arengu riski, vaid soodustavad ka naha barjäärse struktuuri tugevdamist, mis kõrvaldab immuunrakkudele langevat koormust ja vähendab nende vigastamisi.

Eriline osa immunodefitsiidi kõrvaldamisel on tsingil. Juba 5 tuhande aasta eest kasutasid egiptlased tsinksalvi haavaravis. XX saj alguses avastati tsingi mõju taimede ja loomade kasvule. Vananedes väheneb tsingi sisaldus nahas ning tema vaegus võib pidurdada fermentide aktiivsust, mis viib vananemisprotsesside tugevnemisele. Tsingil on organismis väga palju funktsioone, ta kuulub rohkem kui 200 fermendi koostisesse ja on vajalik rakkude õigesti kulgevaks jagunemiseks, kudede kasvuks ning uuenemiseks. Tsink tugevdab immuunsüsteemi, tema vaegus toob enesega kaasa tüümuse atroofia, milline organ vastutab immuunsüsteemi kõige tähtsama elemendi – T-lümfotsüütide – eest. Tüümuse atroofia kutsub esile T-lümfotsüütide arvu vähenemise ja Langerhansi rakkude funktsiooni mahasurumise. Tsink ergutab tsütokiinide väljatöötamist ja aktiivsust : kasvajate nekroosi faktor, a- ja g-interferoonid, interleukiinid – immuunvas-tusele mõjuvad faktorid. Lisaks eelnevale kuulub tsink ferment superoksiid-dismutaasi koostisesse, mis kaitseb rakke radikaalide ja UV-kiirguse eest. Tsinki sisaldub palsamis laktaadi - piimhappe soolade kujul. See annab palsamile täiendavaid niisutavaid omadusi - piimhape kuulub nn. loodusliku niisutava faktori koostisesse, milleks on molekulide kompleks, mis vastutab naha niisutamise eest.

Tähtsat aroomiteraapilist funktsiooni kannab eeterlike õlide kompleks. 
Sidruni õli aktiveerib lümfotsüüte ja ergutab nende moodustumist. Ning sidruni õli anti-oksüdantne toime on hoopis kõrgem kui E vitamiinil. Immuunsüsteemi erguta-miseks soovitatakse ka teepuu õli.
Lavendli õli soovitavad aroomiterapeudid neurooside, neurasteenia, stresside, unetuse, ärrituvuse, viha, meeleolu kõiku-miste ja depressiooni korral. 
Monarda õli avaldab väljendunud immunosti-muleerivat toimet süsteemi T-lüli osas. 
Mürri õlil on pinguldav toime, tema kasutamine on näidustatud jõu taastamisel, kortsude ilmnemisel ja vananeva naha korral. Eeterlikud õlid mõjutavad ka inimese bioenergeetikat. Sidrun lubab kiiresti ja valutult adapteeruda uute elutingimuste ja inimestega, aitab võtta filosoofiliselt omaks korvamatuid kaotusi, lavendel soodustab kiiret jõudude taastumist, kindlustab energeetilist lõdvenemist, vähendab agressiivsust, teepuu kaitseb välismaailma agressiivse energeetika eest, mürr – „inimlikustav“ õli – aitab vabaneda vääradest enesehinnangutest ja saavutada väärikust
.


Tootevalikud:
Nimetus Hind
Biobalanss 13.00 EUR
 

Vt                                       ALANTE OÜ Looküla, 74311 Anija vald, Harjumaa Tel.+372 56 916925    
                                    E-mail: info@alante.eu
Koduleht Elitec'st