Back on Track tooted aitavad:

 • leevendada valusid;
 • ravida põletikukoldeid;
 • taastada liigeste painduvust;
 • alandada paistetust;
 • liigest toestada ja vähendada lihaspingeid;
 • sportlastel taastuda ja parandada sooritusvõimet.


Seleen (süda, immuunsus, kilpnääre, nahk)

E-pood > MUUD TOOTED > Seleen (süda, immuunsus, kilpnääre, nahk)

Selenium

Koostis:
Seleen (L-seleenmetioniin) 100 mcg, abiained.

Ühes purgis on 100 tabletti.
Soovituslik kogus 1 tablett 1...2 korda päevas söögikordade vahel.


Kasutamine
 • stabiliseerib südametegevust ning aitab vältida ateroskleroosi ja südame-veresoonkonnahaiguste teket;
 • normaliseerib immuunsüsteemi tööd;
 • aitab vältida kilpnäärme alatalitlust;
 • on antioksüdantse toimega, aeglustab rakkude vananemisprotsesse;
 • aitab säilitada naha elastsust.
"Aine, mis võib vähendada vähki haigestumist peaaegu 40% ja vähki suremist 50% võrra, peaks kuulutama suurimaks läbimurdeks meditsiinis ja mida peaks laiali jagama inimestele kogu maailmas" - nii iseloomustas seleeni tuntud Ameerika kardioloog dr Atkins. On tõestatud, et piirkondades, kus on kõrge seleeni sisaldus mullas, on oluliselt väiksem haigestumus erinevatesse kasvajatesse. Arvatakse, et mittespetsiifiline haigestumuste arvu suurenemine teatud nakkushaigustesse, südame-veresoonkonna, onkoloogilistesse ja gastroenteroloogilistesse haigustesse võib olla tingitud just seleenipuudusest, mis on täheldatav enam kui 80% elanikkonnast nii Venemaal kui ka teistes riikides. Kohati on isegi rakendatud juba spetsiaalseid toiduainete seleeniga rikastamise programme.
Aktiivkomponentide toime
Seleen on asendamatu mikroelement organismi antioksüdantses kaitses ja detoksikatsioonis. E-vitamiini sünergistina suurendab ka selle antioksüdantset aktiivsust. Samuti osaleb see joodi ainevahetuses, sest ilma seleeni sisaldavate ensüümideta on võimatu kilpnäärmehormooni T3 tootmine, mis on vajalik kogu organismi normaalseks füüsiliseks ja vaimseks arenguks, eriti aga kesknärvisüsteemile. Seleen kuulub lihaskoe, sh südamelihase, valkude koostisse. See parandab veresoonte elastsust ja vere voolavust, toitainete ja hapniku transporti kudedesse ning normaliseerib arteriaalset vererõhku. Seleeni tarvitamine esimestel kuudel pärast infarkti aitab kaasa kiirele armkoe moodustumisele ja haige paranemisele.
Seleen tugevdab organismi kaitsevõimet viiruste jt patogeensete tegurite vastu, kusjuures uuringud näitavad selle olulist mõju ka immuunsüsteemi peamiste rakkude - valgete vereliblede, lümfotsüütide, antikehade, makrofaagide ja interferooni - tootmisele.
Seleenil on oluline roll naha tervise hoidmisel. Aitab vähendada melaniini sünteesi, mis vähendab oluliselt naha pigmentatsiooni. Asetudes rakumembraanide lipiidifraktsiooni, avaldab seleen stabiliseerivat mõju, kaitstes naharakke raskemetallide ja vabade radikaalide kahjustuste eest. Seleen on vastutav ka naha elastsuse eest,kaitseb seda UV kiirte agressiivse toime eest ja aeglustab naha vananemisprotsessi.


Tellimiseks saada palun kiri info@alante.eu