Back on Track tooted aitavad:

  • leevendada valusid;
  • ravida põletikukoldeid;
  • taastada liigeste painduvust;
  • alandada paistetust;
  • liigest toestada ja vähendada lihaspingeid;
  • sportlastel taastuda ja parandada sooritusvõimet.


Teepuuõli (nahka tervendav ja toitev)

E-pood > MUUD TOOTED > Teepuuõli (nahka tervendav ja toitev)

Koostis:
100 % puhastatud Melaleuca aletrnifolia teepuuõi.

Pudelis 30 ml.


Teepuuõli ei saada mitte teelehtedest, vaid mürdiliste (Myrtaceae) perekonda kuuluva teepuu (Melaleuca alternifolia) lehtedest, mis kasvavad Malaisias ja Lõuna-Aasias. Õlilahus on väga kontsentreeritud, seetõttu selle kasutamine võib olla ainult väline. Kuid isegi välise kasutamise puhul tuleb olla ettevaatlik, seda eriti tundliku naha puhul.

Kaasaegne teadus on esmakordselt uurinud teepuuõli omadusi XX sajandi alguses. Uuringute käigus tehti kindlaks, et selle antiseptiline toime on 100 korda tugevam, kui karbolhappel, ning samas see on kahjutu inimesele. 1937. aastal oli avastatud veel üks suurepärane õli omadus: vere ja teiste orgaaniliste päritoluga ainete juuresolekul teepuuõli antiseptilised omadused kasvavad 10–20% võrra.

Praegusel ajal kasutatakse teepuuõli laia toimespektriga antiseptilise vahendina. Ameerika taimeteadlased on märkinud, et «see antiseptik - antibakteriaalsete, seenevastaste ja põletikuvastaste omadustega - saab hakkama peaaegu iga haigusega, alates pealae pügajaraigist kuni varbaküünte seenhaiguseni». Selle õli koostis kujutab endast juba looduse poolt tasakaalustatud 50 aktiivkomponendi kombinatsiooni (monoterpeenid, diterpeenid, tsineool, viridifloreen, B-terpineool, L-terpineool), mis avaldavad nahale tervendavat mõju.

Teepuuõli on tõhus ägedate ja krooniliste nahapõletikke korral. Õli on taastava toimega, vähendab ärritust, turset, sügelust, punetust, aknet. Kosmetoloogias kasutatakse seda naha igapäevaseks hooldamiseks ning samuti kõõma, juuste väljalangemise ja tüügaste vastu. Teepuuõli kõrge läbitungimisvõime võimaldab tal töötada samaaegselt nahapinnal, nahasisesel ja molekulaar-rakulisel (iga elusrakku sees) tasandil.

Õli on asendamatu nahahaiguste korral: psoriaas, allergiline dermatiit, ekseem, impetiigo, pedikuloos, putukate hammustused. Huvitav fakt on see, et teepuuõli toimib ainult pataloogiliselt moondunud naha piirkonnas, parandades selle rakkude kasvu kasvu ja uuenemist. Ka naha kahjustumise korral parasiitidega (täid, sügelised lestad) annab selle õli kasutamine pikaajalise positiivse efekti.

Teepuuõli mõju kahjustatud piirkondades määrab edu selle kasutamine erinevate lihaste, liigeste, venituste, lõikuste, kriimustuste ja põletuste korral. See leevendab suurepäraselt valu, desinfitseerib kahjustatud piirkonda ning soodustab haavade (eriti mädaste!) paranemist. Lisaks mikroorganismide, bakterite ja seente tegevuse pärssimisele on teepuuõlil veel ka antibakteriaalsed ja seentevastased omadused.

Ning loomulikult soe vann mõne teepuuõli tilgaga on uskumatult lõõgastuva toimega, tõstab toonuse ja immuunsüsteemi.

Tellimiseks saada palun kiri info@alante.eu